Ci, którzy chcą inwestować w swoich pracowników, bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju bezpłatne gry i materiały szkoleniowe typu team building np w tym miejscu: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Dostarczające takich materiałów firmy przeważnie też udzielają informacji o tym, jak całość ma zostać przeprowadzona. Ale pomimo tego nie mają one żadnego wpływu na ostateczne rezultaty takich wyjazdów team building, gdyż bardzo dużo zależeć tu będzie od trenera, który wszystko poprowadzi.

Naprawdę niewiele takich narzędzi wymaga jakiś wielkich umiejętności, czytając instrukcję osoba dysponująca pewnymi umiejętnościami z całą pewnością powinna sobie poradzić organizując spotkania i szkolenia team building. Lecz tak naprawdę na takim trenerze będzie spoczywała spora odpowiedzialność, gdyż powinien on tak skorzystać z dostępnych materiałów, żeby zespół zaspokoił swoje potrzeby.

Techniki, w oparciu o które prowadzone są wyjazdy i szkolenia i sposoby reakcji facylitatorów były przedmiotem długoletnich badań, którą prowadził nieszablonowy w podejściu naukowiec Kirkpatrick. Odkrył on między innymi, że jeżeli nawet w pierwszej chwili sposoby reagowania prowadzących event wyglądają zupełnie na przypadkowe, to jednak w decyzjach, które podejmowali można uchwycić pewne zależności.

Naukowiec w oparciu o swoje badania zdefiniował parę ważnych punktów decyzyjnych, opisujących w największym skrócie wyzwania czekające przez szkoleniowcami. Z reguły nie powinno być specjalnych przeszkód, aby je zastosować, a mogą być użyte we wszystkich sytuacjach. Mają one formę zestawu pytań, jakie powinno się zadać przed rozpoczęciem spotkania team building.

Tematem, od jakiego rozpoczyna się analizę, jest ustalenie zakresu elastyczności realizowanych zajęć i tolerancja na próby nagięcia reguł, to w dużej mierze zależeć będzie od tego, jaki styl pracy ma dana grupa. Warto pomyśleć też parę chwil nad szybkością pracy. Można uzgodnić z góry określony czas u się go trzymać, a można również trochę zwolnić i umożliwić zmiany w grafiku.

Niezwykle istotny obszarem, od którego zależy w znacznym stopniu ostateczny sukces, to umiejętność koncentracji na celu. Jeżeli zespół ma obowiązkowo ukończyć zadania, to trzeba się trzymać tego do samego końca, również podczas podsumowania rezultatów. Równocześnie zespół ma dobrze wiedzieć, że pełna odpowiedzialność za ten sukces będzie na nim spoczywać, tu pojawia się następny z decyzyjnych aspektów czyli kontrola.

Najlepsi przyjaciele