jak wybrać kredyt studencki

Kto nie chciałby odnieść sukcesu w życiu – zarówno na polu prywatnym jak i w kwestii zawodowej? Ale przepis na to, jak zostać takim spełnionym człowiekiem sukcesu wcale nie jest prosty. Gdyby tak było to na każdym rogu potykalibyśmy się o sztabki złota. Od czego więc zależy powodzenie w pracy, które później przekłada się na inne dziedziny życia?

 Im wcześniej tym lepiej

Łatwo przewidzieć, że im szybciej człowiek zacznie w coś inwestować, tym większych zysków może oczekiwać. Nie inaczej jest w przypadku sukcesu zawodowego – dużo łatwiej jest rozwijać się na dalszych etapach ­życia, jeśli na początku obrało się słuszny kierunek. Tym samym największe pole manewru mają ci, którzy obecnie uczą się i będą wybierać wkrótce kierunek studiów. Czy dyplom determinuje to, w jakim zawodzie będziemy później pracować? Absolutnie nie. Jednak jeśli komuś zależy na pracy w konkretnej branży, w której poszukiwani są specjaliści z określoną wiedzą ekspercką, kierunkowe wykształcenie zdecydowanie pomaga.

Obserwacje rynku pracy

Jeśli przyjrzeć się liście najbardziej poszukiwanych pracowników, na których od wielu lat czołowe pozycje zajmują między innymi wykwalifikowani pracownicy fizyczni, inżynierowie czy specjaliści do spraw finansowych, księgowości i oczywiście z branży IT. Czy to oznacza, że jeśli teraz młody człowiek zacznie się kształcić w którymś z tych kierunków będzie miał zapewnioną pracę w przyszłości? Trudno odpowiedzieć z całą pewnością, głównie ze względu na dynamikę zmian na rynku pracy. Nie można wykluczyć, że w firmach, które narzekają na największe braki kadrowe uda się jeszcze „załapać” na nieobsadzone stanowiska, ale jednocześnie nie można wyrokować czy wchodzący już teraz na rynek pracy ludzie nie pójdą w tym kierunku.

Wiedza w parze z doświadczeniem

Ale to na co zwracają uwagę pracodawcy to ciągle brak wystarczającego doświadczenia ze strony kandydatów do pracy (sprawdź: oferty pracy). Nawet jeśli w procesie rekrutacji pojawiają się osoby, które posiadają wymagane kwalifikacje związane z wykształceniem i wiedzą, to nierzadko rozczarowują pod względem praktycznego przygotowania do zawodu. Co można na to poradzić? Recepta jest jedna – praktyka czyni mistrza, co oznacza, że warto w każdej wolnej chwili starać się zdobywać i rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Dla pracodawcy informacje o odbytych praktykach, szkoleniach czy udziale w różnego rodzaju organizacjach to sygnał, że ma do czynienia z człowiekiem, który posiada faktyczne przygotowanie zawodowe i nie wymaga dłuższego wdrażania w funkcjonowanie firmy.

Nauka bez końca

Jeśli ktoś myśli o wspinaniu się po szczeblach zawodowej kariery aż na sam szczyt musi zdawać sobie sprawę, że nie ma tam miejsca dla wszystkich, a jedynie dla najlepszych. Żeby zaliczać się do takiego grona trzeba się wyróżnić pod względem kwalifikacji. A to już nierozerwalnie łączy się z nieustannym kształceniem się, doskonaleniem posiadanych już umiejętności oraz zdobywaniem nowych. To właśnie czyni z szeregowego pracownika lidera zespołu, a w przyszłości osobę zarządzającą nawet działem firmy.

Wytrwałość i upór

Ludzie sukcesu bez wyjątku zgadzają się ze stwierdzeniem, że bez porażek nie ma sukcesów. Warto wziąć sobie do serca takie myślenie i nie poddawać się, jeśli coś się nie uda. Praktycznie każde niepowodzenie można traktować jedynie jako lekcję, z której wyciągamy jakąś naukę. A w przyszłości można uniknąć kolejnych wpadek – wszystko ma swoje dobre strony i tego najlepiej się trzymać.

Pamiętaj:

  1. Obierz kierunek, który dobrze rokuje na przyszłość, bądź na bieżąco.
  2. Ucz się – liczy się wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności i zdolności.
  3. Nie osiadaj na laurach – rozwój swoich kompetencji jest kluczowy w osiągnięciu sukcesu.

Budowanie dobrej pozycji zawodowej jest ciężką pracą samą w sobie – i o tym trzeba pamiętać, myśląc o dążeniu do sukcesu w karierze.


Szukasz pracy? Odwiedź portal z ogłoszeniami o pracę  SzukamPracy.pl

portal-z-ogloszeniami-szukam-pracy

 

 

 

Więcej:

Najlepsi przyjaciele hologram do legitymacji studenckiej