Aplikacje internetowe mają za zadanie nie tylko rozwiązywać problemy, ale również rzucać wyzwania użytkownikom. Aplikacja webowa, to w skrócie, program komputerowy, komunikujący się przez sieć komputerową hosta użytkownika – używa do tego jednak przeglądarki internetowej. W praktyce oznacza to, że serwer WWW musi pośredniczyć w pracy aplikacji.

Aplikacje internetowe są bardzo przydatne, jeżeli chodzi o tworzenie prezentacji. Nie trzeba mieć ściągniętych specjalnych programów, żeby zrobić profesjonalną, ładną prezentację. Poniżej znajduje się kilka przykładów przydatnych aplikacji internetowych do tworzenia prezentacji.

PowerPoint.
Większość z nas kojarzy PowerPointa z oryginalnym pakietem Office. Jednak bardzo wiele osób, w tym freelancerów, nie może lub nie chce kupować pełnego pakietu office i korzysta z darmowych programów jak LibreOffice lub OpenOffice. Jeżeli jednak ktoś woli PowerPointa, nie jego darmowe wersje, to istnieje również wersja online. Jednak pełna wersja wymaga opłacenia darmowego abonamentu.

Dysk Google
Dokładnie tak, za pomocą dysku Google również można tworzyć i edytować prezentacje. Dodatkowo ta aplikacja ma dostęp do wyszukiwarki obrazów i może się integrować z innymi aplikacjami. Dysk Google ma bardzo dużo ciekawych opcji – oprócz standardowych funkcji aplikacji, która polega na tworzeniu prezentacji, dysk Google ma nie tylko szablony oraz bazę multimediów: pozwala on również na importowanie plików bezpośrednio z komputera. Prezentacje można otwierać bezpośrednio w wyszukiwarce.

Prezi
Ta aplikacja internetowa daje naprawdę wiele nowych możliwości. Ciekawe szablony, animacje i narzędzia sprawią, że żadna prezentacja nie będzie sztampowa i nudna. W Prezi można znaleźć ogromny wybór motywów i efektów, które nie są tak popularne, jak w innych aplikacjach. Dodatkowo Prezi do użytku prywatnego jest bezpłatny (płatny jest w przypadku wykorzystania go w celach biznesowych; płatne konto otwiera również dostęp do różnych ciekawych opcji).

PowToon
Jest to nietypowa aplikacja, która służy do tworzenia animowanych prezentacji. Tak naprawdę ta aplikacja przypomina trochę bardziej narzędzie do edycji i montażu filmów, jednak prezentacje, które można przy jej pomocy stworzyć, są oryginalne i bardzo ciekawe. Są dwie wersje tego programu: płatna i darmowa.

Sliders
Idealna aplikacja dla osób, które lubią minimalizm w prezentacjach. Sliders oferuje płaskie tła, rzadko kiedy obrazy, ale wszystkie szablony i tła są eleganckie, przejrzyste i profesjonalne. Sliders nada się również dla firm, które chcą stworzyć minimalistyczną, konkretną prezentację.

To tylko kilka z popularnych aplikacji internetowych, służących do tworzenia prezentacji multimedialnych. Takich aplikacji jest naprawdę mnóstwo i każdy powinien znaleźć coś idealnego dla siebie. Nie warto ograniczać się do jednej z nich – w większości te aplikacje (podstawowe wersje) są darmowe, więc można śmiało je testować i szukać swojego stylu.

strony www Poznań

Najlepsi przyjaciele